TV06B430J-G - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV06B430J-G
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 43V 69.4V SMB
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.65A
Power - Peak Pulse600W