ATV06B430J-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV06B430J-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 43V 69.4V DO214AA
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.65A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)