TV04A600J-G - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV04A600J-G
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 60V 96.8V SMA
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)60V
Voltage - Breakdown (Min)66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.13A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)