TV15C7V0JB-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV15C7V0JB-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 7V 12V DO214AB
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7V
Voltage - Breakdown (Min)7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)125A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)