TV02W100-G - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV02W100-G
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 10V 17V SOD123
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.76A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)