ATV30C450JB-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV30C450JB-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 45V 72.7V DO214AB
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)41.27A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)