TV15C181JB-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV15C181JB-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 180V 291.6V DO214AB
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
Voltage - Breakdown (Min)200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.14A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)