ATV04A121J-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV04A121J-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 120V 193V SMA
TypeDescription
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.07A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)